Zima w pasiece

Latem to wiadomo, dzieje się. Od świtu do nocy potrafiliśmy siedzieć na pasiekach. A zimą? Czy czas nam wolniej płynie?

Kiedyś to były czasy. Pszczelarz przez całą zimę nie wychodził ze stolarni. Szykował 50 nowych uli, 1000 nowych ramek. Odmalował stare ule, konstruował nowe stojaki. Weekendowo wybierał się targ sprzedać trochę miodu. Od czasu do czasu wpadło kilku klientów na bazę. Czas leciał spokojniej, po szalonym sezonie w końcu był spokój.

zagryzanie pierzgi w wolnych chwilach

Ale nam się zamarzyło, żeby zrobić coś więcej. Kilka lat temu wprowadzając zestawy świąteczne, zaskoczyła nas ich popularność. Potem pojawiły się świece. Również szaleństwo. Już wtedy jasne było, że do końca roku nie będzie spokojnie. Ale każdy trochę czuł, że ten styczeń będzie trochę luźniejszy.

Kiedy przychodził styczeń, odpoczynek trwał maksymalnie przez pierwszy jego tydzień. I tak lecimy na tej fali już drugi rok. Zamówień przybywa, z roku na rok wymieniamy ule na nowe, pasieki powiększają się, trafiają na nowe miejsca. Obsiewamy pola różnymi dziwactwami. Sadzimy drzewa miododajne. Snujemy plany.

zapasy na zimę, czy dotrwają do wiosny?

Jeden z planów, jest prosty. Zrobić z Jagodna bazę na miarę naszych możliwości. Na razie przenieśliśmy się, z częścią dobytku. Stąd wychodzą do Was wszystkie paczki. Mamy kilka budynków do odremontowania. W planach jest dziki sad, z roślinnością przyjazną pszczołom. Słowem, ciężka praca na kilka dobrych lat.

Skąd budżet na to? Nie bawimy się w crowdundingi, zbiórki itp. Za to proponujemy produkt najwyższej jakości, szybką dostawę oraz rzeczy nigdzie indziej niedostępne. Do tego dofinansowania unijne. Optymistycznie patrząc, powinno się udać.

ten zestaw jest jeszcze dostępny, ale część już zniknęła ze strony!

Tym milej nam będzie, kiedy spojrzycie na nasz sklep internetowy w ten sposób. Za ładną stroną kryją się pszczelarskie zmagania i trudy. Lata doświadczeń oraz “nadgodziny”, które musimy wynagrodzić naszym domownikom.

Ogarniamy to wszystko, chociaż moglibyśmy odpoczywać zimą. Ale nie taka nasza natura. W miód od kulmy musi się dziać. Iskry muszą lecieć.

wpadajcie na stronę: https://miododkulmy.pl/ !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top