Powstaje w Dolinie Cybiny
we współpracy pszczół i ludzi

Miód od Kulmy na EXPO 2020

Opublikowany:
31.03.2022
Autor:a_kulma
Komentarze: 0
Andrzej przed wejściem na EXPO 2020

Co to jest to EXPO i co robi Miód od Kulmy na EXPO?

World EXPO to największa światowa wystawa, na której kraje z całego świata prezentują swój dorobek kulturowy, technologiczny i naukowy. World EXPO to wielkie wydarzenie, które odbywa się raz na 5 lat. Obecna wystawa powinna się odbyć w 2020, ale z powodu COIVID19 otwarcie zostało przeniesione na kolejny rok. Wystawa trwa od października 2021 do końca marca 2022. Prognozowana liczba odwiedzających to 25 milionów (!).

Hasło przewodnie wystawy „Connecting Minds, Creating Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość”. Więcej szczegółowych informacji dotyczących Expo w Dubaju znajdziecie na oficjalnej stronie, o tutaj: KLIK :)

Polski pawilon

Wejście do polskiego pawilonu na EXPO

Pośród setek pawilonów (aż 192 kraje zaprezentowały swój dorobek na tej odsłonie EXPO) w strefie MOBILITY znajdziecie polski pawilon.

Polski pawilon zajął pierwsze miejsce w kategorii dużych pawilonów w konkursie World Expo Awards organizowanym przez EXHIBITOR Magazine. W kategorii bardzo dużych pawilonów wygrała Arabia Saudyjska, w średnich Szwajcaria, natomiast w małych Vision Pavilion.

Hasło polskiego pawilonu „Poland. Creativity inspired by nature”. I naprawdę tę inspirację naturą czuć od samego wejścia. Zobaczcie sami:

Miód od Kulmy na EXPO częścią POLSKIEGO PAWILONU

Cofnijmy się na chwilę w czasie. Mamy rok 2021, ciepły maj. W pasiece praca już hula, głowę zaprzątają pszczele sprawy. Wtem, dostajemy niepozornego maila od Małgosi Minty, kilka słów o Expo i tyle. Mówiąc wprost, nasze głowy nie ogarnęły tej abstrakcji. Jeszcze nie przeczuwaliśmy, jak wielkie to wyróżnienie. Dzięki temu zachowaliśmy spokój do samego końca, czyli do dnia naszej wyprawy na EXPO!

Górna część Polskiego Pawilonu zarezerwowana była dla producentów. W drewnianej zabudowie, przypominającej małe okna na świat, prezentowane były polskie produkty. Te witryny w pigułce starały się oddać ducha polskiego rzemiosła i przenieść odwiedzających w nasze strony. Czy myślami udało nam się ściągnąć wielokulturowy tłum do Doliny Cybiny? Mamy nadzieję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Produkty polecane przez ludzi