Powstaje w Dolinie Cybiny
we współpracy pszczół i ludzi

Murarki w Twoim ogrodzie krok po kroku

Opublikowany:
31.03.2023
Autor:a_kulma
Komentarze: 0
murarki
murarki

Murarki w ogrodzie to nie tylko urocze owady, ale także ważne dla ekosystemu zapylacze. Dowiedz się, jak przyciągnąć murarki do swojego ogrodu, jak przygotować dla nich miejsce do gniazdowania i jak samodzielnie zrobić dla nich domek. Odkryj fascynujący świat tych owadów i pozwól im pomóc w zapyleniu Twoich roślin!

Aby zaprosić murarki do swojego ogrodu, musisz zrobić kilka rzeczy:

1. Zapewnij odpowiednie środowisko - murarki preferują słońce i ciepłe miejsca, więc upewnij się, że Twój ogród ma odpowiednie warunki do ich zamieszkania. Możesz zasadzić kwiaty i krzewy, które przyciągają te owady, takie jak lawenda, krokusy, dziewanna oraz drzewa owocowe.

2. Zainstaluj domek dla murarek - możesz kupić lub zrobić domek dla murarek, który umieścisz w swoim ogrodzie. Upewnij się, że domek ma odpowiednie otwory wejściowe, które są dostępne dla murarek.

3. Nie używaj pestycydów - murarki są bardzo wrażliwe na chemikalia i pestycydy, więc unikaj stosowania ich w swoim ogrodzie. Jeśli chcesz użyć jakiegoś środka ochrony roślin, wybierz ten, który jest bezpieczny dla pszczół i innych owadów.

3. Zadbaj o zbiorniki wodne - murarki potrzebują wody, aby utrzymać wilgotność w swoich gniazdach. Możesz umieścić w swoim ogrodzie małe zbiorniki wodne, które pomogą utrzymać odpowiedni poziom wilgoci. Tutaj znajdziesz informacje o tym, jak przygotować proste poidło dla pszczół w 5 krokach - LINK DO WPISU.

4. Zachowaj spokój - murarki nie są agresywne i nie mają żądła. Mimo to, zachowaj spokój i nie stwarzaj zagrożenia dla tych owadów.

W ten sposób możesz zaprosić murarki do swojego ogrodu i pomóc w ochronie tych cennych owadów.

Jak zbudować domek dla murarki?

Jeśli chcesz zbudować sam/a domek dla murarki, mamy dla Ciebie instrukcję jak to zrobić.

W tym wpisie znajdziesz informacje o tym, jak krok po kroku zbudować swój pierwszy domek dla murarki - LINK.

pszczoła_murarka
pszczoła_murarka

Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, będzie nam miło jak podzielisz się linkiem na swoich social mediach. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Produkty polecane przez ludzi