Miód od Kulmy - O nas
Nasze pasieki znajdziesz pośród lasów, łąk i pól Doliny Cybiny. To tutaj powstaje miód od kulmy. We współpracy pszczół i ludzi tworzymy niezwykłe miejsce, o które dbamy i z którego czerpiemy pełnymi garściami.
W Jagodnie odbudowujemy siedlisko, gdzie obok pasieki stoi stara stodoła. To tutaj swoje pierwsze kroki w pszczelarstwie stawiał nasz dziadek, a dzisiaj chcemy stworzyć nowoczesne gospodarstwo, gdzie na pierwszym miejscu stawiamy pszczoły.
Miód od Kulmy z Wielkopolski (…) po prostu zachwyca — jest nie tylko słodki, ale ma w sobie niesamowitą głębię, smakuje jak koncentrat z miodu.
Robert Trzópek, szef kuchni restauracji Bez Gwiazdek
Nasza codzienność
Wszystko co robimy w naszym gospodarstwie, obraca się wokół pszczół. Tę pracę traktujemy całościowo. Zapewniamy pszczołom nektar, obsiewając nasze pola miododajnymi roślinami, sadząc lipy oraz tworząc przypasieczny sad.
Pszczoły odwdzięczają się nam miodem, pyłkiem i pierzgą. Wszystko to pozyskujemy zgodnie ze sztuką i poszanowaniem wartości, gdzie największym dobrem jest pszczoła sama w sobie.
Czym jeszcze robimy?
– Szerzymy wiedzę o pszczołach i ekologii
– Tworzymy pasiekę pokazową w Jagodnie, do której Was zapraszamy! Umów się telefonicznie, lub śledź nas na Facebooku i Instagramie - tam dajemy znać o kolejnych edycjach Pikniku w Pasiece ☺️
– Mamy sklep stacjonarny czynny od poniedziałku do piątku - 8-16 i w soboty 9 - 13
– Zapraszamy do naszego domku do apiterapii po uprzednim mailowym (kontakt@miododkulmy.pl) lub telefonicznym kontakcie (513287799)
Za smakowitą opowieść o pracy pszczół i wzruszające wskazówki na zakrętce od słoika oraz za kremowy miód o niebiańskim smaku, który unosi nas jak na skrzydłach.
Werdykt jury konkursu KUKBUK poleca; tylko 15 zwycięzców pośród 450 produktów.
Jak wygląda praca pszczelarza
Kilkaset naszych uli położonych jest w Wielkopolsce. Większość — w Dolinie Cybiny. To właśnie tam pszczoły mogą dosięgać najlepszych kwiatów, z których pozyskujemy łagodne w smaku, niesamowicie aromatyczne i kremowe miody.
Praca przy pszczołach trwa praktycznie cały rok.
Obowiązki pszczelarza to praca od wczesnych godzin porannych do później nocy. Intensywność prac dyktuje pogoda, nie zegar.
Większe działania w pasiece zaczynają się wczesną wiosną. Właśnie wtedy przeglądamy ule oraz szykujemy pszczoły do letnich obowiązków. To także ostatni czas na wszelkie poprawki, bo za chwilę zacznie się najważniejszy moment — jeśli pogoda dopisze, to pszczoły swój pierwszy miód zaczną gromadzić już w kwietniu.
W maju zaczynamy wybierać miód rzepakowy. Z każdego ula, z każdej pasieki, zabieramy go w ramkach, starając się jak najmniej przeszkadzać pszczołom w ich codziennych obowiązkach. Świeży miód rzepakowy jest odwirowywany i trafia bezpośrednio do słoika.
Kiedy skończymy wybierać pierwszy gatunek miodu, pszczoły już zaczynają gromadzić w ulu kolejny. Za chwilę cała praca ruszy od nowa — zacznie się wybieranie miodu wielokwiatowego, potem akacjowego, lipowego, spadziowego…
Nim się obejrzymy, mamy już sierpień. Ten czas poświęcamy na przygotowanie pszczół do zimy — ocieplamy ule, dajemy odpowiednią karmę, która pozwoli im w spokoju przetrwać do wiosny.
W grudniu nie zwalniamy tempa. Przygotowujemy świąteczne zestawy prezentowe i rozlewamy najpiękniej pachnące świece z wosku pszczelego.
Miód od Kulmy — warto nam zaufać
Miody od Kulmy to żywność w 100% naturalna i nieprzetworzona.
Wysokiej jakości produkty, które dostępne są w naszym sklepie, zachwycają naszych stałych oraz nowych Klientów. Ich głosy są dla nas niezwykle cenne, ponieważ to właśnie dla nich:
– dostarczamy najlepszy miód i inne produkty pszczele
– wykonujemy własnoręcznie woskowe świece,
– produkty wysyłamy szybko i bezpiecznie,
– opakowania i wypełniania paczek są z naturalnych surowców
Miody od Kulmy to samo dobro, wprost z Doliny Cybiny
Piszą o nas
Gazeta wyborcza
Dzień pszczoły. Szefowie kuchni polecają przepisy na bazie modu.Ładne Bebe
Ferie w domu to zdrowieMint Magazyn
Prezent z okazji Dnia Mamy